Dětská kimona pro bojová umění

carousel-detska-kimona

 

Nabízíme dětská kimona pro začínající malé bojovníky a bojovnice. Pro každý úpolový sport je třeba jiné kimono. Děti tak potřebují na trénink karate jiné dětské kimono než na judo nebo na taekwondo. 

jak vybrat správnou velikost dětského kimona? 

Zaokrouhlete výšku dítěte na desítky centimetrů a poznáte požadovanou velikost. Například výška dítěte 115 cm odpovídá velikosti kimona 120. Pokud je však dítě vysoké 119 cm, doporučeme již vybrat velikost 130. 

 

Dětská kimona na judo 

Používají se v úpolových bojových sportech jako je judo, aikido, BJJ, Ju-Jitsu, Aiki-Jitsu. Zkrátka všude tam, kde je na kimono kladen větší nárok, protože se při tréninku za kimono bojovníci drží a používají úchop za kimono k provádění technik. Kimona jsou pevná a mají zesílená a prošitá kolena pro delší výdrž.

Dětská kimona na karate

Jsou vyráběny pro trénink karate v klasickém střihu. Dětská kimona na karate jsou oproti těm na judo lehčí a vzdušnější.

Dětská kimona na taekwondo (doboky)

tyto dětská kimona se od ostatních liší horním dílem. U kimon na taekwondo je vršek navlékán přes hlavu. Zde se navíc ještě rozdělují podle organizace - taekwondo ITF a taekwondo WTF.

 

Zobrazit nabídku dětských kimon